Country4you
Kenny Chesney Tim McGraw

Kenny Chesney og Tim McGraw på turne sammen

Denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

I dag kom endelig bekreftelsen på ryktet som har gått en liten stundt, om at Kenny Chesney og Tim McGraw skal ut på turnè sammen i 2012. Ikke bare er det disse to superstjernene, men også Grace Potter & The Nocturnals og Jake Owen er med på samme turnè! Wow! Tenk om vi kunne få disse til Norden også?

Turneèn har fått det passende navnet  ‘Brothers of the Sun’ Tour og har sitt første spillested lørdag 2.Juni 2012 i Tampa,Florida. Til nå er det satt opp 19 konserter, men det er vel en aldri så liten mulighet for at det blir enda flere…

«Tim og jeg har vært gode venner siden vi først turnerte sammen, og jeg kan ikke vente med å komme tilbake på veien med ham,» sa Chesney i et intervju på TV-programmet Good Morning America i dag.

«Han er en av mine nærmeste venner i musikken og i livet, og jeg vet at denne turen kommer til å bli noe spesielt,» fortsatte han.

«Brothers of the Sun» vil være første gang på 10 år at Kenny Chesney og Tim McGraw har lagt ut på turne sammen. Gjenforeningen vil som sagt skje første gang 2 juni i Tampa, Florida og fortsetter til ut i august på steder rundt om i hele USA.

Kunngjøringen i dag kommer på hælene av Chesney’s vellykkete ‘Goin’ Coastal ‘Tour, som mer enn 1,3 millioner fans har fått med seg. Dette gjør Chesney’s turne til årets største country-turnè.

Tim McGraw er en tre-ganger Grammy vinner som har hatt #​​1 singler i hvert av de siste tre tiårene – 32 totalt.
McGraw er også en dyktig skuespiller, som har hatt hovedrollen i filmer som den Oscar-nominerte storfilmen «The Blind Side» og den kritikerroste «Friday Night Lights«. Vi så han også i fjorårets store country-film – «Country Strong«.

Se kunngjøringen som ble gjort på Good Morning America i dag:
video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Her er datoene som til nå er offentliggjort:

‘Brothers of the Sun’ Tour 2012:
Sat. June 2 – Tampa, FL – Raymond James Stadium
Sun. June 3 – Atlanta, GA – Georgia Dome
Sat. June 9 – Dallas, TX – Cowboys Stadium
Sun. June 10 – Kansas City, MO – Arrowhead Stadium
Sat. June 16 – Philadelphia, PA – Lincoln Financial Field
Sat. June 23 – Nashville, TN – LP Field
Sun. June 24 – Charlotte, NC – Bank of America Stadium
Sat. June 30 – Pittsburgh, PA – Heinz Field
Sun. July 1 – Cincinnati, OH – Paul Brown Stadium
Sat. July 7 – Chicago, IL – Soldier Field
Sun. July 8 – Minneapolis, MN – Target Field
Sat. July 14 – Anaheim, CA – Angels Stadium
Sat. July 21 – Denver, CO – Sports Authority Field at Mile High
TBA – Indianapolis, IN – Lucas Oil Stadium 

TBA – Cleveland, OH – Cleveland Browns Stadium
Sat. August 11 – East Rutherford, NJ – MetLife Stadium
Sun. August 12 – Washington, DC – FedExField
Sat. August 18 – Detroit, MI – Ford Field
Sat. August 25 – Foxboro, MA – Gillette Stadium

Kanskje vil du også lese:

ACM Awards vinnere 2013

Redaksjonen

Ukens Video: Tim McGraw – Southern Voice

Roy Skjellaug

Reba blir programleder for ACMs…igjen.

Roy Skjellaug
Laster...